1. Domů
  2. Dokumentace
  3. RedCraft WIKI
  4. Ekonomika
  5. Hráčské shopy

Hráčské shopy

Hráči mohou od určitého ranku vytvářet jejich vlastní shopy, ve kterých mohou prodávat či vykupovat suroviny. Prachy se automaticky přičítají / odečítají z hráčova účtu (/money) když proběhne nějaká transakce.

Hráč může mít min 5 shopů, max 20, což se opět odvíjí podle jeho ranku.

RedCraft - Chest shop


Jak vytvořit takový shop?

Je to jednoduchý jako facka, hráč postaví truhlu, podívá se na ní, do ruky si vezme předmět který se zde bude prodávat a napíše příkaz /chestshop <kupní cena> <prodejní cena> . Takže například “/chestshop 10 5”. Truhla funguje jako sklad prodávaných itemů, nebo i zároveň jako úložiště pro nově získané itemy. Truhla může být i dvojitá.

Chestshop nemůže být vytvořen na barrelu či jiném container blocku, může být vytvořen pouze na “Chest” či na “Trapped chest”. Shop také nelze vytvářet jinde než v Residence světě.

 


Jak spravovat stávající shop?

Buď pomocí příkazu /chestshop list a nebo když přijdeš k shopu a použiješ SHIFT+Pravé kliknutí myši na truhlu, tak se ti otevře nastavení daného shopu. Zde můžeš upravovat co se zde bude prodávat, kupní/prodejní cenu, a nebo po kolika kusech budou probíhat jednotlivé transakce.

RedCraft: ChestShop editor

To co se zde bude prodávat jednoduše změníš tak že přetáhneš item z tvého inventáře na “PRODUKT” (item emeraldu).

Pokud chceš změnit cenu, klikni na daný item a následně budeš vyzván napsat sumu, piš pouze číslo, bez lomítek atp.

Počet kusů na jednotlivou transakci také píšeš do chatu, stejně jako je cena výše.

Pomohl Vám tento článek? Ano 2 Ne