1. Domů
  2. Dokumentace
  3. RedCraft WIKI
  4. Historie serveru

Historie serveru

2012 RedCraft Build 1.0


Vše začalo v roce 2012, kde jsem se na RedCraft, já (Poweringg) přidal jakožto plugin master. Server jsme tehdy vedli ve čtyřech lidech, sestavení bylo:

  • Majitel (propagoval server a platil jeho chod)
  • Admin (staral se o hráče na serveru)
  • Builder
  • Plugin master

Na náš server tehdy zavítal i Kogy, dnes hádám již mrtvý YouTuber, který náš server tehdá hodně nakopnul jeho recenzí, kterou natočil, co si budem, byl to kýč. 😀 Na serveru fungoval jen zlomek věcí, ale lidé zde rádi hráli spíše kvůli usazené komunitě, která byla vesměs fajn. Screenshoty není třeba, vše je hezky ukázáno v té recenzi. Webovky už bohužel nedohledám.

 

2015 RedCraft build 2.0


MC Verze 1.7-1.8 Na stávajícím serveru jsem poznal nové lidi, a dohodli jsme se že v serveru budem pokračovat, neboť staré vedení se pomalu ale jistě rozpadalo (kvůli škole, práci, realLife atd.). Tak jsme ve třech lidech dali serveru zbrusu nový overhaul, kde již vše už správně fungovalo narozdíl od předchozího buildu. Také jsme zde poprvé použili multidimenzionální strukturu serveru – lobby, minigames, survival světy. vše odděleně, nikoliv na jednom světě.

Server jsme tehdy také připojili pod náš “Herní portál” kde jsme provozovali i další servery.

Na server jsme postupně přidávali nové VIPčka a různé zajímavosti. Také zde fungoval SkyBlock.

 

 

2017 RedCraft build 3.0


MC Verze 1.9-1.11.2. Nabíráme do admin teamu novou sílu, kterou byl člověk který strašně moc pomohl ve výstavbě připravovaného RPG světa, lobby a dalších staveb na serveru a měl také hromadu návrhů co na server přidat – jeho odkaz je nyní zmíněn v RPG světě Firaweil. Jelikož zde server slušně vydělával z VIPček, mohli jsme si dovolit zřídit network. Zřídili jsme tedy k survivalu další dva nové servery: BungeeCordLobbyServer, CreativeServer a nikdy nedokončený a následně i zrušený MinigamesServer.

“Herní portál” se rozpadá, na dalších serverech nikdo nehraje – nevydělávají – nejsou finance, nyní zůstává už jen pouze RedCraft.

V tomto pointu se RedCraft dostává na jeho absolutní vrchol – stabilních 25-35 hráčů denně.

Ke konci tohoto roku jsme zkusili také experimentálně použít Factions namísto Residencí – no, skončilo to neúspěchem.

2018 RedCraft build 4.0


MC Verze 1.13-1.14. Z admin týmu odchází členi, zůstáváme nyní v dvojčlenné sestavě. Server se stal private serverem, kde byla možnost se dostat jen zapomocí emailu.

Network se ruší, zůstává pouze a jenom survival, neboť byl prostě nejhranější.

Přecházíme na náš vlastní hosting, zde se začalo uvažovat o zrušení VIPček. Také jsem zde přidal CustomMoby..

 

2020 RedCraft build 4.1 (přítomnost)


MC Verze 1.15-1.16. Zahájena práce na novém spawnu, rozdělaný RPG svět dostal druhý dech, přidány dungeony, custom itemy, serverový resource pack, zkrátka hromada věcí.

VIP byly zrušené, zaveden rankovací systém – hráč získává výhody tím jak moc na serveru hraje a je aktivní.

A server se nyní zaměřuje primárně na Survival a RPG prvky.

Pomohl Vám tento článek? Ano Ne