1. Domů
  2. RedCraft WIKI
  3. Residence
  4. Jak vytvořit residenci

Jak vytvořit residenci

Jak vytvořit residenci?RedCraft - vytvoření residence

Vezmi si dřevěnou motyku buď obyčejnou a nebo jestli jsi líný si zrovna to někde shánět, použij /RESKA. Poté motykou označíš jak velkou chceš residenci – viz obrázek. Levým tlačítkem myši klikneš na bod číslo „1“ a pravým tlačítkem myši klikneš na bod číslo „2“(zelená vlna na obr.), vlastně si jen úhlopříčně(žlutá vlna na obr.) označíš odkud – pokud bude tvoje residence chráněna, modrá vlna značí „čtvercovitý“ chráněný tvar, ve kterém bude tvoje residence chráněna když označíš tyto dva body.

Poté napiš příkaz /RES SELECT VERT – tento příkaz označí ještě vše co bude chráněno směrem nahoru až dolů tzn. od bedrocku až po nejvyšší block (0-255) – aby se nestalo že nebudeš mít chráněný pozemek pod sebou nebo na sebou – čehož by jiní hráči mohli zneužít v jejich prospěch.

A vše dokončíš příkazem /RES CREATE <název> – název residence nesmí obsahovat diakritiku,speciální znaky nebo mezery, měl by vypadat třeba takto: TotoJeMujDomecek .
Nyní máš chráněný pozemek proti ostatním hráčům.

 

 

Jak nastavit různé věci na pozemku a jak přidat kamaráda na pozemek?

Jsou zde dvě možnosti nastavení, globálníindividuální, globální nastavení platí pro všechny hráče (jak pro přidané, tak i hráče které nemají s pozemkem nic společného), individuální platí jen pro, hráče které majitel pozemku přidal a dají se nastavovat jen pro ty jednotlivce. Nesmím zapomenout poznamenat, že pro jakékoliv nastavování věcí v resce, je nutné při používání příkazů v dané resce stát.

Nastavení globálních věcí: vše je pod příkazem /RES SET – Levým tlačítkem myši danou věc povolíš a pravým danou věc zakážeš a stisknutím kolečka ji vrátíš do původního nastavení.

Jak přidat kamaráda na pozemek: pomocí příkazu /RES PADD <nick> – přidá hráče na pozemek, majiteli to následně vypíše jaké možnosti(vlajky) byly přidanému hráči povoleny

Jak spravovat jednotlivé hráče na pozemku: Hráče lze spravovat pomocí /RES PSET <nick> – poté se ukáže menu, ve kterém už lze nastavit věci jen pro zvoleného hráče. Jednotlivé věci můžeš povolit, zakázat a nebo odstranit. Když se daná věc pro hráče odstraní (stisknutí kolečka myši) znamená to, že se na daného hráče aplikuje globální nastavení u smazané věci.

Jak odebrat hráče z pozemku: pomocí příkazu /RES PDEL <nick> – danému hráči to sebere všechna nastavení + práva a bude na tom vůči pozemku opět stejně jako cizí hráči.

Změna zprávy při vstupu nebo odchodu z res: Pomocí příkazu /RES MESSAGE <enter / leave> <zpráva> – můžeš nastavit danou věc, můžeš také použít formátování

Smazání celé residence: Smazat celou residenci můžeš pomocí /RES REMOVE

 

 

 

Subzóny v residenci a jak je nastavit

RedCraft - subzóny v residenciMajitel residence si může v jeho residenci udělat něco jako „pod-residenci“ a v ní může hráč použít jiné nastavení residence než je nastavené všude jinde v jeho residenci. Když bych měl dát příklad, tak hráč na spawnu nemůže všude těžit, ale v dolech je na každou jednotlivou kóji nastavena subzóna a v ní možnost těžení, čímž hráčům povolím těžení jen v těch kójích.

Subzóna se označí stejným principem jako vytváření residence, označíš stickem jeden bod pak druhý.

Subzóna se vytvoří pomocí /RES SUBZONE <název> – Název subzony musí být stejně jako název residence bez diakritiky a bez mezer.

Pokud chceš měnit nastavení(vlajky) v subzóně, stačí si do subzóny stoupnout a můžeš použít příkazy pro globální či individuální nastavení, které jsou uvedeny výše.

Subzónu můžeš smazat pomocí stejného příkazu, pomocí kterého se mažou celé residence, musíš při tom stát ale v subzóně, abys smazal jen subzónu.

 

Pomohl Vám tento článek? Ano 1 Ne