1. RedCraft WIKI
  2. Residence

Residence

Residence je plugin na našem serveru, který umožňuje hráči ochránit jeho stavbu před jinými hráči. Majitel pozemku může ostatním zablokovat stavění, pokládání, interakci s jednotlivými věcmi na jeho pozemku, nebo může zakazát dokonce i vstup na jeho pozemek. Majitel pozemku také může na jeho pozemek přizvat svého kamaráda, který bude mít příslušné oprávnění, která mu majitel přidělí.

 

Jak vytvořit takový pozemek?

 

Vezmi si stick buď obyčejný a nebo jestli jsi líný si zrovna někde schánět stick, použij /STICK. Poté stickem označíš jak velkou chceš residenci – viz obrázek. Levým tlačítkem myši klikneš na bod číslo “1” a pravým tlačítkem myši klikneš na bod číslo “2”(zelená vlna na obr.), vlastně si jen uhlopříčně(žlutá vlna na obr.) označíš odkud – pokud bude tvoje residence chráněna, modrá vlna značí “čtvercovitý” chráněný tvar, ve kterém bude tvoje residence chráněna když označíš tyto dva body.

Poté napíšeš příkaz /RES SELECT VERT – tento příkaz označí ještě vše co bude chráněno směrem nahoru až dolů tzn. od bedrocku až po nejvyšší block (0-255)

A vše dokončíš příkazem /RES CREATE <název> – název residence nesmí obsahovat diakritiku,speciální znaky nebo mezery, měl by vypadat třeba takto: TotoJeMujDomecek.
Nyní máš chráněný pozemek proti ostatním hráčům.

 

 

 

Jak nastavit různé věci na pozemku a jak přidat kamaráda na pozemek?

Jsou zde dvě možnosti nastavení, globálníindividuální, globální nastavení platí pro všechny hráče (jak pro přidané, tak i hráče které nemají s pozemkem nic společného), individuální platí jen pro hráče které majitel pozemku přidal a dají se nastavovat jen pro ty jednotlivé uživatele. Nesmím zapomenout poznamenat že pro jakékoliv nastavování věcí v resce, je nutné při používání příkazů níže v dané resce stát.

Nastavení globálních věcí: vše je pod příkazem /RES SET – Levým tlačítkem myši danou věc povolíš a pravým danou věc zakážeš.

Jak přidat kamaráda na pozemek: pomocí příkazu /RES PADD <nick> – přidá hráče na pozemek, majiteli to následně vypíše jaké možnosti(vlajky) byly přidanému hráči povoleny

Jak spravovat jednotlivé hráče na pozemku: Hráče lze spravovat pomocí /RES PSET <nick> – poté se ukáže menu, ve kterém už lze nastavit věci jen pro zvoleného hráče. Jednotlivé věci můžeš povolit, zakázat a nebo odstranit, což znamená že se na daného hráče aplikuje globální nastavení u smazané věci.

Jak odebrat hráče z pozemku: pomocí příkazu /RES PDEL <nick> – odebranému hráči to sebere automaticky i všechna nastavení a bude na tom vůči pozemku stejně jako cizí hráči.

Změna zprávy při vstupu nebo odchodu z res: Pomocí příkazu /RES MESSAGE <enter / leave> <zpráva> – můžeš nastavit danou věc, můžeš také použít formátování

Smazání celé residence: Smazat celou residenci můžeš pomocí /RES REMOVE

 

 

 

Subzóny v residenci a jak je nastavit

Majitel residence si může v jeho residenci udělat něco jako “pod-residenci” a v té dané subzóně může hráč použít jiné nastavení residence než je nastavené všude jinde v jeho residenci. Když bych měl dát příklad na spawnu našeho serveru, tak hráč na spawnu nemůže všude těžit, ale v dolech je na každou jednotlivou kóji nastavena subzóna a v ní možnost těžení, čímž hráčům povolím těžení jen v těch kójích.


Subzóna se označí stejným principem jako vytváření residence, označíš stickem jeden bod pak druhý.

Subzóna se vytvoří pomocí /RES SUBZONE <název> – Název subzony musí být stejně jako název residence bez diakritiky a bez mezer.

Pokud chceš měnit nastavení(vlajky) v subzóně, stačí si do subzóny stoupnout a můžeš použít příkazy pro globální či individuální nastavení, které jsou uvedeny výše.

Subzónu můžeš smazat pomocí stejného příkazu, pomocí kterého se mažou celé residence, musíš při tom stát ale v subzóně, abys smazal jen subzónu.

Články

Pomohl Vám tento článek? Ano Ne